Ana Haberler

Özel Yeni Nefes Koleji Anaokulu OECD Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü Tarafından Starting Strong Survey Çalışmalarına Seçildi. | 05.05.2018

OECD (Organisation For Economic Co-Operation And Development) Starting  Strong  Survey Çalışmalarının Amacı;  Uluslararası Okul Öncesi eğitim konusunda katılımcı ülkelerin okul öncesi eğitime ait farklı ortam ve uygulamalarının resmini çizmektir.

 

Uluslararası bu araştırmada öğretmenlerin ve müdürlerinin aldıkları eğitimler benimsedikleri öğrenme yaklaşımları, mesleki farkındalığı ve çalışma ortamları hakkında veriler toplanarak elde edilen verilerle uluslararası düzeyde karşılaştırmalar yapılmaktadır.

 

Anaokulumuz öğretmen ve idarecilerinin  OECD Starting Strong Survey Çalışmaları’na  alınmasıyla yapılan çalışmaların farklı politika ve öğrenme yaklaşımlarının paylaşımına da  imkan sağlayacağı belirtilmiştir.

 

OECD tarafından seçilen Özel Yeni Nefes Anaokulu ve Anaokulu Müdürümüz Gülcan Açıkbaş, Temel  Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Diyarbakır’da 2-3 Mayıs 2018 de organize edilen Starting  Strong  Survey Çalışmalarında katılarak okulumuzu başarıyla temsil etti.

 

Toplantıda ayrıca MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn Tuncay Morkoç okul öncesi eğitimde niteliği artırmaya ve eğitim içeriklerini zenginleştirmeye yönelik, öğretmene rehberlik edecek programda “Materyal Değerlendirme ve Anket Çalışmasında”  yer alan tüm okulları yöneticileri nezdinde tebrik ettiler.

 

Diğer Ana Haberler